Talu&Deli uued tuuled


Talu&Deli uued tuuled

Märtsi alguses kostusid sisekõlakad, et Talu&Deli poe omanikul on poepidamisest isu täis saanud ja uued ärilised eesmärgid toitlustusest eemal. Think no more, nagu läänes öeldakse. Asusin kohe koos oma ühe parima sõbra ja nüüdseks nn. äripartneri Kadriga(lõpus meie mõlema lühitutvustus) kava koostama, et kogu Talu&Deli toidupood ning pagar sujuvalt üle võtta.

Esimeseks takistuseks oli nagu ikka kriips kuklal, mis sundis küsima, kas meil ikka on seda jamamist vaja? Arvestades, et Kadril on 2 väikest last, siis tema aeg füüsilise kehana saab olema vägagi piiratud. Teadsime juba siis, et algfaasis võtab poepidamine kogu meie aja ja haarab kuristikku kaasa terve puntra närve. Lisaks pole meie rahalised vahendid piiramatud nagu Kagu-Aasia riisivarud. Kuigi kaugelt võib poepidamine tunduda nagu üks hea ja ladus Tetrise mäng, siis enesekriitiliste inimestena teadsime, et kogu protsessi juures on palju palju seda, millest meil veel aimugi pole. 2 nädalat arutasime Kadriga kogu kompassi läbi ja jõudsime tagasi põhja. Lisasime oma meeskonda veel Märteni, kes siis pidi hakkama kõiki finantsasju ajama ning kuulasime ka tema seisukohad ära. Lauale tekkis terve posu negatiivseid ja mõned positiivsed argumendid, kuid nagu ühele traditsioonilisele Hollywoodi filmile kohane, võitsid head pahasid. Kaalukauss langetatud poepidamise poolt, tuli eelmise omanikuga kokku leppida mõlemaid pooli rahuldavates müügitingimustes ja show võis alata!

Järgmiseks pidime välja tulema ideedega(ja need ka realiseerima), mis muudaks Talu&Deli veelgi paremaks. Kuigi juba eelmine omanik oli rahvakiigel kiigutanud mõtteid poodi suuremaks teha, siis meie kiigele ei hakanud ronima, vaid tegime selle tema abiga ära. Juba varasemalt oli valmis igati korralik detailplaneering laienemiseks ja õnneks pidime joonistel vaid mõned muudatused tegema. Tuunisime pagarileti, ehitasime minu suvilas peitvatest 1906. aasta vankriratastest puuvilja vankri, surusime sisse kondiitrileti jne. Ehitusoprotsess oli jube närvesööv ja väsitav. Kõik klienditeenindajad pugesid viieks päevaks oma eraelust välja ning tegid meeletuid ületunde. Ühe ehituspäeva lõpus näitas minu sammulugeja 41000 sammu, mis on märkimisväärne, kuna kõik sammud tallasid Talu&Deli poe territooriumi. Ehituse ajal ja siiani on meile suureks abiks olnud Jaan, kes oli paremaks käeks ka eelmisel omanikul. NB! Jaan, kui sa seda teksti juhtud lugema, siis võta seda kui suursuguselt ärateenitud pugemist, sest sinu abi ja hüva nõu läheb meil kindlasti vaja ka edaspidi!

blog6-4

(Ehitus täies hoos!)

so%cc%83bradblog

(Sõbrad ehitusel abis)

Poejuhatajaks istutasime Triinu, kes varasemalt oli Talu&Delis klienditeenindaja. Kuna olin varem Talu&Delile väikestviisi turundust teinud ning majas käisin tihti, siis Triin jättis alati super hakkaja mulje(super hakkaja- hakkaja, kes teeb oma asjad väga hästi ära). Lisaks oli vastutustundlik ja tegi toiminguid mida tavaliselt klienditeenindajad ei peaks üldse tegma. Seega otsustasime Kadriga, et proovime selle potensiaali oma kohale asetada ning vaatame, mis saab. Hetkel on poejuhataja elu päris pöörane, sest siiamaani on meil töökätest vajaka ja kogu kauba tellimine ning graafikute tegemine piiratud vahenditega ei soosi nõrganärvilisi. Õnneks Triin seda ka kindlasti pole :) 

blog6-3

(Triin tööpostil)

Köögis me esialgu muudatusi tegema ei hakanud, kuid ajapikku on selgeks saanud tarvidus ühe uue koka järele. Sooviks kedagi nooruspärast, kes ei karda riskida ja kreativsusega zonglöörida. Mitte, et me just vajame kedagi noort, kuid kedagi kes oleks paindlik ja ilma suurema stressita suudaks päevast-päeva oma retsepte ellu viia. Köök ongi tänasel päeval meie suurimat tähelepanu vajav organ. Poe suurenemisel tekkivad kaubavarud tuleb kõik kaustusse panna ja õnneks siiani oleme me seda ka suutnud. Kokk Nigoral on tegemist palju, sest lisaks köögis hullamisele teeb ta aeg-ajalt ka oma kuulsaid usbekipäraseid pirukaid. Viimasel ajal on Niagora pirukaid ohtralt ettetellitud ja sestap jääb kööki tühi lünk. Niiet kõik, kes arvavad, et nad on söögitegemises rohkem tunnustust väärt kui pelgalt koduseinad, siis võtke julgesti meiega ühendust! 

blog999

(Nigora oma pirukaga)

Pagari sektsioonis, mis on arvatavasti meie tugevaim, figureerib juba teist nädalat uus nägu: Urve! Urve on peapagar Valdurilt trikid ära õppinud ja viskab imehäid pirukaid letile nagu nobody’s business. Kuigi ta pidevalt noruspäi kurdab, et tema juustuküpsised ei ole nii õhulised ja ilusad nagu Valduril, siis tegelikult on tegu liigse enesekriitikaga. Terve kotitäis küpsised maitsevad kuni viimse ampsuni lummavalt…peale seda tekib tunne, et mis nüüd eluga edasi teha?! Lisaks kahele ülal mainitud pagarile jätkab ka pagar Hiie meie püha üritust: Talu&Deli pagaritooted vs Inimkond. Hiie on oma kogemuslikud tuleristsed juba kätte saanud ning on meie poe noore eksistentsi tõttu veterani seisuses. Üks suurematest uuendustest seoses Talu&Deli pagariga on, et me hakkame iga nädalaselt tegema uusi pirukaid. Kuigi praegused retseptid ja pirukad on head nagu nähtamatud konnasilmad, siis alati saab veel huvitavamaks ja paremaks minna. Näiteks eile olid letil peekonirullid!

Kuigi me nimetame Talu&Deli väikepoeks või pagaripoeks, siis tegelikult laienemise tõttu on meie kaubavalik päris tüsedaks kasvanud. Põhimõtteliselt on kõik tootegrupid alates kuivtoitudest kuni majapidamistarveteni kaetud. Loomulikult ei ole meie valik sama laialdane, kui mõne korporatiivse keti oma, kuid alati saab kõik vajaliku ilusasti kätte. Kaubavaliku oleme siiani teostanud(teostamine veel kestab) mitme aspekti najal. Esiteks, et igas tootegrupis oleks vähemalt üks mahetoodangu produkt. Teiseks, et kaubal oleks ka minekut. Paraku ei saa me endale lubada, et kõik tooted oleksid erinevatest Eestimaa taludest, sest nn. tavainimesi huvitab ka nn. tavakaup. 100% talukaupa ei elataks end ära. Seda on meile rääkinud nii põhjaläinud poepidajad kui ka toitlustuseksperdid(tegime turuuuringu). Paraku on Eesti riik Zeusi käeläbi geograafiliselt gloobusele asetatud nii, et 5 kuud aastas meil just väga palju saadusi ei ole ning lumepalle kilohinnaga me veel müüma pole hakanud. Samuti viisime enne poe avamist läbi küsitluse poe klientidele ning enda sõpradele. Suurem osa leidis, et kaubavalik peaks olema piisavalt lai, et vastavalt rahakoti naeratusele või nutule oleks alati võimalik SÜÜA saada :)

Lisaks nutikale kaubatellimisele oli eesmärgiks leida vinged partnerid. Partnerid, kelle tooted on kvaliteetsed ja head. Suurim partner meie kuritegudes on Lavendli köök. Lavendli köögi tooted on naturaalsed ja ei sisalda säilutsaineid ning maitsevad super hästi(reklaamlause Talu&Deli parteilt). Nende köök on piisavalt sügav ja rahvarohke suutmaks meie enda retseptid ellu viia ja tulemused meile kohale toimetada. Lavendli köögi peakokk Ave on mind ja Kadri kõvasti illumineerinud ja toitlustuse telgitaguseid avanud. Talu&Deli lihalett, mis küll viimasel ajal võngetega nii täis kui tühi olnud, on suuresti Viimsi Lihatööstuse päralt. Viimsi Lihatööstuse toodangu toomine meie poodi oli täiesti üksmeelne otsus, sest tegu on eestimaise ja vaieldamatult kvaliteetse lihaga. Nende klassikaline šašlõkk on parim Eestis ja ka Talu&Deli letilt on kadunud kiiremini kui pudruplekk kuningliku lapse suult. Kala toob meile PepeKala. Olenevalt logistikast ja aastaajast hakkab kalalett meie poes nädalati erinema. Oleme palunud kõigilt oma partneritelt, et nad tooksid meile aeg-ajalt uut ja huvitavat kaupa, et seeläbi klientide poeskäigud kujuneksid huvitavamaks ja mitmekülgsemaks.

                                                                   lihablog

Kuigi ma pole uskilik, siis jumal teab mitu korda mind on hoiatatud sõpradega äri tegemast. Esialgu me veel Kadriga tülli pole läinud, aga vaidlusi on olnud omajagu. Viimane kord, kui arutasime, kas tagaruumis olevad riiulid ei peaks mitte natukene lühemad olema, läksime tuliselt vaidlema õdede Sõnajalgade teemal. Me lihtsalt ei suutnud leida konsensust kumb on kumb ja miks üks ei võiks olla teine. Algas see kõik pabaerivirna alt ilmunud ajakirijast, kus neidised figureerisid ning nimesid polnud piltidel all. Ohh….päevad on rasked!

 Mõtteid ja ideid on meil suveks palju :) Hoiame teid igapäevaselt kursis ja kord nädalas ilmub kindlasti ka blogi postitus. Tulge ikka meile külla!

KADRI:

talublog6-2

 Kadri on igipõline Tõrva-Viimsi-Tartu tirts. 2013. aastal lõpetas Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna peale mida töötas mõnda aega Soomes arstina. Suurimaks väljakutseks elus on ema juures suviti muru käia niitmas. Läbi aja on üritanud kaasata kogu oma sõprukonda, aga lõpuks on ikkagi oma väljakutsega üksi jäänud. Abielus meie saarlasest finantsmehe Märteniga(setap ka sunnitud käima Kadri ema juures muru niitmas), kellega lähisuhete tagajärjel on kahe tulevase Talu&Deli klienditeenindaja ema. Ronja on 2+ aastane ja Lüürika -1-ne. Kuidas ta veel poodi pidada jõuab?

Lisaks värvikale iseloomule on Kadri oma elu jooksul olnud/mõneti siiani on:

  1. Laulja – https://www.youtube.com/watch?v=9xkejA0wHFk
  2. Alkoholi liigtarbimise vastu võitleja- http://arvamus.postimees.ee/3371273/kadri-kasak-alkohol-on-kui-truu-koer-keda-armastame-kuigi-ta-on-meid-igast-otsast-purenud), reklaamnägu https://www.youtube.com/watch?v=8QaZ_e9PP8M)Reklaamnägu- https://www.youtube.com/watch?v=8QaZ_e9PP8M

4)  Näitleja- tõendid puuduvad, kuid minu ausõna selle peale, sest olen ise näinud!

NB: Tsekake kiiresti lingid üle, sest kui Kadri seda teksti näeb, lähevad need sunniviisiliselt kustutamisele

OLARI:

olariblog

Igav inimtüüp, kes kohkub uute väljakutsete ees. Vaevu-vaevu haritud ja sedagi hämaras lootuses, et võib olla saab kunagi ise elus hakkama. Viibis 5 aastat välismaal ja nüüd on õhku ja õpetusi täis. Hobid ega ka huvialad pole tema rida…rääkimata sotsiaalsest kontaktist. Kunagi suutis kahe mandariiniga zonglöörida ja see on ka tema ainuke/suurim saavutus.